APIE BIOŽIDINIUS

 

BIOŽIDINIAI

Židinio ugnies mėgėjams rinka siūlo naujovę - biožidinius. Šiems židiniams nereikalingi kaminai. Užpatentuotoje pakuroje deginamos ne malkos, o bioetanolis, kitaip sakant - specialus, aplinkai ir žmonėms nežalingas biokuras. Degant biokurui išsiskiria ne dūmai ar kitos kenksmingos medžiagos, o vandens garai ir anglies dioksidas.Beje, pastarojo išskiriama maždaug tiek, kiek jo išskirtų dvi degančios žvakės.

 

Vienas litras skysto biokuro kainuoja apie 15 Lt. Toks skysčio kiekis dega 2,5-6 valandas -  priklausomai nuo ugnies intensyvumo, kuris mechaniškai reguliuojamas sklende. Kuras neturi nemalonaus kvapo .Tiems, kurie ilgisi natūralaus malkų aromato, siūlomi specialūs malkų smilkalai. Biokuras deginamas tam pritaikytame indelyje.  Į pakūrą sukraunamos dekoratyvinės malkos, pagamintos iš keramikos. Įkaitusios jos sukuria tikrų malkų įspūdį. Dekoratyvinės malkos dedamos ne į visus židinius - nedideli, pagaminti beveik vien tik iš stiklo paprastai apsiriboja natūralia ir nieko neįmituojančia biokuro liepsna.

 

  Biožidiniai - svarbi šiuolaikinio interjero dizaino dalis. Jie patrauklūs, nes džiugina „gyva“ ugnimi.  Biožidinius patogu įsirengti kotedžuose, biuruose, restoranuose, viešbučiuose, t.y. visur, kur anksčiau to neleido padaryti aplinkybės - nebuvo sąlygų pastatyti kamino. Jų montavimas nesudėtingas - išpakavai, užpildei kuru ir mėgaukis jaukia liepsna. Biožidiniai gaminami iš stiklo, marmuro, medžio,  nerūdijančio plieno. Jie gali būti statomi ant žemės arba kabinami ant sienos. Biožidiniai neapsiriboja dekoratyvinėmis funkcijomis: 300 ml biokuro apšildo beveik 30 kv.m. plotą.